www.remuszko.pl Wybory

Zmiana albo kontynuacja

Mam 57 lat, jestem dziennikarzem i znam mnóstwo ludzi, a od 1989 roku wiele historycznych wydarzeń widziałem z bliska. Kocham Polskę - mój kraj - i wiem, że potrzebuje ona ważnych zmian. Dlatego będę głosował na Kaczora.

Dziś nad Wisłą możliwa jest kontynuacja albo zmiana. Zwolennicy kontynuacji - symbolizowanej przez Wałęsę i Kwaśniewskiego - poprą Donalda Tuska, przywódcę kolejno (przypomnijmy): Kongresu Liberałów, Kongresu Liberalno-Demokratycznego, Unii Wolności, wreszcie Platformy Obywatelskiej. Zwolennicy zmian poprą Lecha Kaczyńskiego, który w imię stałych wartości moralnych i patriotycznych konsekwentnie przeciwstawiał się zarówno komunistom, jak i - gdy trzeba było - Wachowskiemu, Michnikowi czy Buzkowi.

Parlamentarne zwycięstwo PiS oraz prezydentura Kaczyńskiego stwarzają szansę, jakiej nie mieliśmy od czasów PRL. Pierwszy raz głowa państwa i szef rządu będą pochodzili z tej samej formacji politycznej. Sejm, Senat, premier i prezydent RAZEM mogą dokonać rzeczy wielkich. Życzmy im dużo zdrowia, sił i wytrwałości.

Jestem dumny, że moi najbliżsi - żona Agnieszka, córka Anna z mężem Damianem oraz syn Maciej - sami z siebie doszli do podobnych wniosków. Cieszę się, że w niedzielę 23 października 2005 wraz z dziesiątkami przyjaciół i milionami rodaków dokonamy tego samego wyboru. Do zobaczenia w Ojczyźnie!

Stanisław Remuszko

Odwiedzono 3580 razy