www.remuszko.pl życzenia

Rozmiar LX

Mili Internauci, 30 stycznia 2008 kończę LX rok życia i z tej okazji zbieram rozmaite powinszowania oraz rady, które zamierzam potem wydać w małym jubileuszowym tomiku. Gdyby ktoś chciał uczynić nieanonimowy wpis i nie miał nic przeciwko publikacji tych życzeń, to serdecznie zapraszam do formularza pod zdjęciem.

Z wdzięcznością i respektem :-)

Stanisław Remuszko

Warszawa, Trzech Króli '2008

fotografia: Czerwone Wierchy

Ciemniak (2096 metrów n.p.m.), 17 września 2007 (XXXII rocznica ślubu), z Żoną Agnieszką oraz synem Maciejem i jego narzeczoną Karoliną

Imię i nazwisko:
Miejscowość zamieszkania (nie adres!):
E-mail (tylko do mojej wiadomości, nie do opublikowania!):
Telefon (tylko do mojej wiadomości, nie do opublikowania!):
Wpis (do 1000 znaków):

Lista Życzeniodawców

Kolejność według: chronologii, nazwisk, miast.

Liczba wpisów: 35

 • Tomasz BARBASZEWSKI, Kraków,
  Wszystkiego Najlepszego - jako Pański równieśnik w wieku (ur.21 marca 1948) i stażu małżeńskim (od 1974) - a także entuzjasta S.Lema oraz Całej (nie Wybiórczej!) Prowdy życzę Panu i Pańskiej rodzinie wytrzymałości i trwania w nadziei, że świat jest piękny, a ludzie mogą być wspaniali (i odżegnają się wreszcie od esbeckich metod).
 • Tomasz-Jan CZARNIK, Sztokholm,
  Najserdeczniejsze Życzenia Urodzinowe wraz z Życzeniami dalszej pracy publicystycznej dla dobra OJCZYZNY przesyła T-J Czarnik.
  Ps.Spotkaliśmy się kilka lat temu w Sztokholmie przy udziale m.in T.Strzyżewskiego
 • Lech DARSKI, Bartoszyce,
  Panie Stanisławie proszę przyjąć najserdeczniejsze życzenia zdrowia i wytrwałości w pisaniu prawdy. Oby Pana wysiłek w odsłanianiu prawdziwego oblicza GW przyniósł owoce w postaci likwidacji układów postkomunistycznych i antypolskich w mediach polskich. Życzę również dużo zdrowia pańskiej żonie i całej Pana Rodzinie. Szczęść Boże.
  Lech Darski z Bartoszyc
 • Jan DOMOŃ, Gliwice,
  Szanowny Panie, z okazji tak wspanałego jubileuszu życzę oczywiście zdrowia ,zdrowia i przede wszystkim zdrowia.Oraz wszystkiego tego czego życza moi poprzednicy. A przy okazji. Jak to się dzieje że mimo tak wielu wspaniałych ludzi prym wiodą ludzie pokroju Michnika.Pieniądz lepszy został wyparty ??.Jeśli Panu starczy jeszcze energii może spróbuje Pan zebrać i zmobilizować ludzi dobrej woli.Może w jakieś stowarzyszenie ??.
  Serdecznie pozdrawiam .
  Jan Domoń
 • Follett i DREGHOR, Tarnobrzeg,
  Jesteśmy Pańskimi wielkimi fanami, więc chociaż to już prawie rok po Pańskich urodzinach i zaraz przed kolejnymi, to chcemy życzyć Panu wszystkiego najlepszego na życiowej drodze!
 • Zenon GAJDA, Kozienice,
  Wszystkiego najlepszego w dniu tak szczególnym, kiedy kopa lat na karku. Zdrowia, wytrwałości, pogody ducha, trwania w nadziei, że wnukom będzie lepiej.
 • Damian GĘBSKI, Rzeszów,
  Wszystkiego dobrego, a zwłaszcza zdrowia i jak najmniej przeszkód w nieocenionej pracy. Dziękuję za odwagę, uczciwość intelektualną i praktyczną realizację zasady \\\\\\\\\\\\\\\"sapere aude\\\\\\\\\\\\\\\".
 • Dariusz GODLEWSKI, Wrocław,
  Efektownie skomponowane zdjęcie, ładnie rozłożone akcenty kolorystyczne (np. skarpetki - leginsy).
  Z okazji Sześćdziesiątki, serdecznie życzymy dalszych sportowych sukcesów w radosnym deptaniu po czubkach naszych pzostałych ciemniaków!
  Serdeczności - Dariusz Godlewski (63 wiosny)
 • Grzegorz GOLANSKI, Erfurt,
  Zycze Panu, Drogi Solenizancie, zdrowia i wytrwalosci w tropieniu nikczemnikow, ktorzy przyczyniaja sie do utracenia wolnosci Naszej Ukochanej Ojczyzny, za Judaszowe srebrniki. Niech Bog Pana prowadzi i chroni. Moze doczekamy ostatecznego upadku komunizmu i libertynskiego liberalizmu. Tego zycze i Panu i sobie.
 • Ania GOŁĘBCZYK, Wietrzychowo,
  Szanowny Panie Stanislawie!Proszę przyjąć serdeczne życzenia,spóżnione co prawda ale internet zawitał pod strzechy dopiero w marcu.Życzymy zdrówka,marzeń wielkich i odważnych,wielu niezdobytych jeszcze szczytów,wygranej w totka oraz wszelkiej pomyślności-Ania z rodziną.
 • Arek IWASZKO, Warszawa,
  Serdecznie i z szacunkiem ślę się w życzeniach urodzinowych. W podziękowaniu oraz radości
  składam się niniejszym wyrazem wdzięczności za Pańską publicystykę. Kończę wszak przestrogą i prośbą: Wielce Szanowny Panie Stanisławie, dbaj Wasze o zdrowie, bo praca przed Acanem nie mniejsza niż ta, już ukończona !!
  Arkadiusz Iwaszko
 • Krzysztof JOŃSKI, Biała Podlaska,
  Wszystkiego dobrego P. Stanisławie, choć nie ze wszystkim zgadzam się z Panem, to cenię Pana za to co Pan robi i zrobił do tej pory. Pozdrawiam - Krzysztof
 • Sławomir M. KOZAK, Warszawa,
  Drogi Panie Stanisławie, z okazji tak pięknego Jubileuszu pragnę życzyć Panu, aby nadal uszczęśliwiał nas Pan swoim pisaniem i optymizmem. Słuchając Pańskiej wspaniałej rady odważyłem się na to, co jest Pana udziałem od wielu lat. Na rzucenie rękawicą w twarz kłamstwu i złu. Czuję się z tym cudownie i za to serdecznie dziękuję. Nie jest łatwo walczyć samemu ale z drugiej strony, jak mawiają Anglicy, spraw przegranych chwytają się tylko dżentelmeni. Stojąc w tej samej kompanii samotnych szermierzy (słowem) czuję się zaszczycony, o czym zdrowia życząc pragnę poinformować - z respektem oczywiście!
 • Antoni KRZEWSKI, Warszawa,
  W regatowym tempie 60 minut na godzinę
  przez ocean czasu płyną łódki naszych żyć...
  Trzeba przyznać, że łódka szypra Stanisława godny podziwu kilwater pozostawia !
  Wypada życzyć zażywnemu (to nie przytyk!) szyprowi
  dobicia do portu przeznaczenia ze szwungiem niezmniejszonym
  i usatysfakcjonowania nagrodą przynależną
  za znaczący udział w dobrych zawodach...
 • Henryk KRZYŻANOWSKI, Poznań,
  Poemacik dydaktyczny o Stanisławie Remuszce na 60-lecie tegoż

  Choć przy Agorze
  Kruchą wydmuszką
  Zdawać się może
  Imć Pan Remuszko,
  Przecie to zmyła -:
  Nie w złotym piasku
  Remuszki siła,
  Lecz w prawdy blasku.
  On słowem celnym
  Przekłuwa balon
  Hucpy bezczelnej
  Dętej przez Salon.
  Z przekłutej dziury
  Nieznośny fetor
  Bucha pod chmury -:
  Odejdźcie przeto,
  Starsi i dziatwo,
  Na piędzi parę,
  Bo struć się łatwo
  Hucpy oparem.
  Potem należy
  Poczekać jeszcze
  Nim się odświeży
  Całkiem powietrze.
  A w międzyczasie
  Remuszce pomnik
  Przy W-Z Trasie
  Wzniosą potomni.
  Z napisem w złocie:
  Tu stoi gość, co
  Rad służył Cnocie
  Prawdomównością
 • Krzysztof LASKOWSKI, Sosnowiec,
  Wspaniały Panie Stanisławie! Zdrowia i pogody ducha życzę Panu jak najwięcej, a z resztą spraw poradzi Pan sobie doskonale. Obyśmy w Polsce mieli wielu tak uczciwych i gorących patriotów jak Pan.
  Serdecznie dziękuję za całą Pana działalność dziennikarską, a zwłaszcza za książkę o \\\\\\\\\\\\\\\"GW\\\\\\\\\\\\\\\". Działa ona jak bomba atomowa. Z powodu jej treści ostro pokłóciłem się z rodziną. Konflikt został zakończony zachowaniem status quo ante:-).
 • Lech Kazimierz LEWANDOWSKI, Warszawa,
  Drogi Stasiu! Gratuluję LX i życzę przynajmniej CX w zdrowiu i pomyślności wszelakiej. Nie spuszczaj pary z kotła społecznikowskiego i dziennikarskiego. Pozdrawiam serdecznie Leszek
 • Barbara ŁYSKO, Gliwice,
  Cieszę sie ,że i ja mogę dołączyć do grona ludzi dobrze Panu życzących. Jestem Pana rówieśnicą i...poza wspólnym rocznikiem łączy mnie z Panem podobny sposób pojmowania tego co dobre i złe.
  Życzę więc dużo dużo zdrowia , aby starczyło go Panu do dalszej owocnej pracy nad ujawnianiem całego zła,które niszczy Polskę.Wierzę ,ze przy zjednoczeniu się ludzi dobrej woli , pod dobrym przywództwem zdołamy uporządkować kraj.Bez tej wiary trudno byłoby zyć. Z poważaniem Barbara Łysko
 • Piotr MAJCHER, Piotrków Trybunalski / Warszawa,
  Czcigodny Panie Stanisławie, Tadeuszu, Antoni, Piotrze!
  Gratuluję Panu owocnych LX lat i życzę jeszcze wielu równie udanych. I koniecznie - co najmniej dwie fury zdrowia!
  Z należnym szacunkiem
  Piotr Majcher
 • Mariusz MAJEWSKI, Szczecin,
  Najlepsze zyczenia Panie Stanislawie! wiele zdrowia, optymizmu i wiary w to, ze bedzie lepiej... Dzieki takim ludziom jak Pan (a takich odwaznych nie ma wielu) zywie gleboka nadzieje, ze kiedys \\\\\\\\\\\\\\\"michnikowszczyzna\\\\\\\\\\\\\\\" przejdzie do historii.
  Pozdrawiam serdecznie
  Mariusz
 • Malina MARSZALIK, Konary (pustelnia),
  Serdeczne życzenia urodzinowe dla jedynego w swoim rodzaju Człowieka. Wielu pomysłów ciekawych i jeszcze ciekawszych :) rozpostarcia skrzydeł szerooookooo życzy Małgosia
 • Irena MILER, Okonek,
  LX - to nic innego jak 3x XX :-)
  1)XX - czas wszelakiej szczęśliwości
  2)XX - czas gruntowania przekonań i ideałów
  3)XX - czas wdrażania i obrona nabytych wartości
  4)XX - czas na odcinanie kuponów
  Życzenia winny dotyczyć czasu przyszłego, więc z okazji jakże okrągłych urodzin życzę Panu tego co się słusznie należy a jest w pkt.4,oraz dużo, dużo zdrowia.
  Z wyrazami szacunku
  Irena :-)
 • Jacek NATORFF, Warszawa,
  Wszystkiego Najlepszego - zdrowia i wytrwałości w działalności na rzecz prawdy. Zazdroszcząc odwagi i determinacji, życzymy, by tej odwagi nie zabrakło Tobie, Staszku, przez następne co najmniej LX lat. Pozdrawiamy! Bożenna i Jacek Natorff
 • Jarosław OGÓREK, Zielona Góra,
  Z okazji urodzin wytrwałości w walce o wolność słowa i etykę dziennikarską w naszym kraju w kolejnych latach twórczego życia,
  życzy
  Moherowy Ciemniak z Zielonej Góry:
  Jarosław Ogórek
 • Magdalena PACURA, Kraków,
  Szanowny Panie Stanisławie !
  Dużo, dużo zdrowia, cierpliwości i wytrzymałości ! Wszak \\\\\\\\\\\\\\\"kropla drąży skałę...\\\\\\\\\\\\\\\", a Panu życzę wezbrania potokiem, rzeką, Niagarą ! Walczy Pan nie tylko dla siebie, ale i dla nas, Polaków, o prawdę, wolność słowa i myśli, prawo do informacji prawdziwej i rzetelnej. Oby Panu długo starczyło sił i zdrowia ! Trzymam kciuki i popieram !
  Magdalena Pacura
 • Ela i Maciej PIWOWARON, Warszawa,
  Szanowny Panie, Drogi Jubliacie, gdy patrzymy na Pana nieugięte, polsko-szlacheckie wąsy od razu przybywa nam nadziei, że może jednak nie damy się tak do cna pognębić. Zdobycia jeszcze większych szczytów, zdrowia, wytrwałości i na koniec zwycięstwa!!!! Na obecne - okrągłe i wszystkie inne urodziny!!!!
  Życzymy Panu i nam - żydoubecjokomuna niech zginie i przepadnie na zawsze z naszego ukochanego kraju.
 • Andrzej PROKOPOWICZ, Wasilków,
  Kilka razy zetknęliśmy się przed stanem wojennym (byłem wówczas w PAXie). Stare czasy. Życzę wszelkiej pomyślności, wytrwałości , dużo wydanych (i dobrze zapłaconych) publikacji. Gratuluję wspaniałej rodziny i podobnych do moich planów. Życzę wielkiej sławy i jeszcze większej skromności.
  Andrzej Prokopowicz
 • Stanisław Jerzy ROGALSKI, Warszawa,
  Kolejnych LX lat w zdrowiu, umacnianiu otaczających przyjaźni,oraz satysfakcji z publicznie zajmowanych postaw wobec zjawisk (Pańskim zdaniem) godnych moralnej oceny
  Życzę wytrwałości oraz wielu innych przyziemnych szczęśliwości. Wieloletni znajomy Jerzy
 • Ks. Jan SIKORSKI, Warszawa,
  Kochanemu Stapowi S. Remuszce o którym nie sposób ciepło nie myśleć, z cała furę najlepszych życzeń, wędrówek po wspólnych ścieżkach nie wyłączając. Z nieustającą sympatią - ks. Jan Sikorski
 • Stanisław TABORSKI, Siercza,
  Sukcesów w walce o wolność słowa i myśli.
  Życzy
  Stanisław Taborski
 • Michał WALKIEWICZ, Olkusz,
  Wszytkiego dobrego, zdrowia, wytrwałości i nadzieji na tej niełatwej drodze, którą Pan obrał. Panu i Żonie życzę kolejnego wspaniałego jubileiszu i błogosławieństwa bożego. Cieszę się, że robi Pan swoje... Walcząc otwiera Pan niektórym ludziom oczy. Nie wiem jak wielki jest skutek Pana działalności, ale jakiś jest! Mi Pan pomógł zrozumieć \\\\\\\\\\\\\\\"zjawisko\\\\\\\\\\\\\\\" Gazety Wyborczej i przewrotność związanego z nią środowiska. Dziękuję
 • Andrzej WIŚNICKI, Lublin,
  Życzę co najmniej następnych sześćdziesięciu lat, miejmy nadzieję w trochę lepszym świecie.
 • Wiktor WRZOS, Legionowo,
  Drogi Panie Stanisławie! To tylko na pozór będą życzenia dla innych w związku z Pana 60. Życzę zatem wszystkim, by mogli jak najwięcej i jak najdłużej z Panem przebywać, aby mogli brać przykład z Pańskiej prawości, szlachetności i odwagi. I życzę sobie być wśród nich !!
  Wiktor Wrzos
 • Maciej ZWIERZ, Warszawa,
  Proszę Pana- mówimy tym samym językiem !!!
  Sto lat w zdrowiu i szczęściu życzę Panu i całej Pańskiej Rodzinie!!!
  Maciej
 • Mieczysław ŻYŁA, Andrychów,
  Spóźnione ale naprawdę szczere życzenia z okazji urodzin przesyła znajomy sympatyk Pańskiej uczciwości i rzetelności. Życzę dalszej niezłomności w życiu, oraz dalszego demaskowania zakłamań historycznych. Najważniejsza jest prawda!
  Z pozdrowieniami
  Mieczysław Żyła z Andrychowa