www.remuszko.pl Wybory
Warszawa, 23 września 2005

Drodzy Przyjaciele, Szanowni Państwo,

Mój syn Maciek, który właśnie kończy leśnictwo na SGGW, oznajmił przed paroma dniami, że choć polityka nic a nic go nie obchodzi, to jednak czuje „obywatelską potrzebę” wzięcia udziału w wyborach. Nie wiem tylko, na kogo głosować – kontynuował - więc proszę, tato, podpowiedz mi coś, zasugeruj, bo do kogo jak do kogo, ale do ciebie mam w tej sprawie pełne zaufanie.

Zwracam się do tych spośród Państwa, którzy mają „poglądy wyborcze” podobne do mojego Maćka. Uprzejmie informuję, że – wraz z Agnieszką – będziemy głosowali na pana doktora Wojciecha Starzyńskiego. Proszę Was, Kochani, rozważcie możliwość poparcia tej kandydatury.

Od czasów pierwszej Solidarności poznałem mnóstwo ludzi z rozmaitych kręgów władzy, z wieloma mówimy sobie „ty”, mam stałą przepustkę do Sejmu, jako dziennikarz rozmawiam z lewicą i prawicą – i z roku na rok jestem coraz bardziej rozczarowany jakością całej naszej klasy politycznej. Ale widzę też ludzi wyjątkowych. Takim wspaniałym wyjątkiem jest Wojciech Starzyński.

Na jego internetowej stronie www.wojciechstarzynski.pl można znaleźć rozmaite wyborcze szczegóły, polityczny życiorys, program poselski, etc. Ze swej strony chcę rzec, że Wojtka znam osobiście, przyjaźnimy się od ćwierć wieku i mogę za niego bez ograniczeń ręczyć własnym nazwiskiem, reputacją i majątkiem. To człowiek przede wszystkim po staroświecku uczciwy, prawdomówny i słowny (dla mnie to cechy najważniejsze). Po wtóre – to utalentowany, pracowity, pomysłowy, wytrwały i konsekwentny organizator, czego dowodem jest dzieło jego życia: potężne Społeczne Towarzystwo Oświatowe, które dziś w całej Polsce prowadzi blisko dwieście szkół niepublicznych. Po trzecie – to urodzony patriota, dla którego Polska znaczy naprzód służba i czyn, dopiero potem słowo i symbol. Gdyby się tacy na kamieniu rodzili, inną mielibyśmy dziś Rzeczpospolitą...

Pozdrawiam Wszystkich serdecznie i z respektem

Stanisław Remuszko

P.S. Agnieszka mówi, że człowiek, który na wyrywki zna sienkiewiczowską Trylogię, nie ma szans na zostanie posłem. Uważam, że Agnieszka się myli.

P.P.S. To w zasadzie jest obywatelski apel do tych osób, które pragną wesprzeć PiS (lista nr 6), ale niekoniecznie prominentów tego ugrupowania. Notabene, kompletnie nie rozumiem, czemu Kaczor Starszy, mając istny skarb w postaci Wojtka, umieścił go na odległym 16. miejscu...

P.P.P.S. Co się tyczy senatorów, to wybór jest oczywisty (dla nas). Mamy wybrać czterech kandydatów i w grę wchodzą tylko cztery nazwiska: Jan Olszewski, Krzysztof Piesiewicz, Zbigniew Romaszewski i Ewa Tomaszewska :-)

Odwiedzono 3583 razy